Bevallom őszintén, én magam sokáig hadilábon álltam a palacsinta sütéssel: hiába nem egy nehezen elkészíthető étel, valahogy az istenért sem sikerült rendeset sütöm. Mostanra szerencsére elég jól belejöttem, hála a páromnak aki töménytelen mennyiségben képes elpusztítani a nagy adag, kakaóporral töltött palacsintáimat. Maga a Valentin napi téma nem hozott benneteket lázba, nem mindenki készített romantikus díszt a palacsinta mellé. De nem is ez volt a lényeg, ez csak egy kósza gondolat volt, amivel egy kis extrát szerettem volna csempészni a játékba. Enélkül is tökéletesen megállja a helyét az összes recept. Lehengerlő képek következnek, csak erős idegzetűeknek ajánlott a megtekintésük. :D
A legelső receptet Tortafüggő Marisztól kaptam, aki egy pudingos, tortaformában dermesztett palacsintával jelentkezett a játékra. Ez a Csodapalacsinta torta tökéletes példája annak, hogy egyszerű, mindenki konyhájában fellelhető alapanyagokból milyen mutatós és finom desszertet varázsolhatunk az asztalra. Ráadásul a Valentin napi szívecske sem maradt le a képről! ;)
Rakott túrós palacsinta:
Töltelék kb 10 közepes méretű palacsintához:
fél kg túró
1 kispohár tejföl vagy 1 dcl tejszín
fél marék mazsola, vagy aszalt áfonya és kandírozott narancshéj keveréke
2-3 kanál cukor ízlés szerint
1 kk vanília aroma vagy rum
1 citrom vagy narancs reszelt héja
2-3 tojássárgája
2-3 tojásfehérje habbá verve
Öntet:
2 kanál vaníliás puding 1 pohár tejben elkeverve
A kihűlt palacsintákat megtöltöm, félbevágom és kivajazott jénaiba elcsúsztatva egymásra sorakoztatom, vagy csak egyszerűen belepakolom. Meglocsolom az elkevert pudinggal, és 180 fokon sütöm 45 percig. Még melegen megszórom porcukorral. A recept nem fix, mindig változtatok rajta valamit.
Palacsintatorta
a palacsintákhoz:
4 dl liszt
4 dl tej
4 db tojás (közepes)
1-2 ek. porcukor
1 cs. vaníliás cukor
2 tk. sütőpor
csipet só
3 ek. olaj
1. Az egész tojásokat keverjük össze a cukorral, a vaníliás cukorral, a csipet sóval, és a tejjel. Ezután szitáljuk hozzá a sütőporral összekevert lisztet, majd keverjük simára. (egy sűrűbb palacsintatésztát fogunk kapni)
2. A forró palacsintasütőbe nem kell olaj, rögtön süthetjük a palacsintákat. Egy nagyobb merőkanállal mérünk a tésztából, hogy kicsit vastagabb legyen. Ezután a palacsinták mindkét oldalát, kisebb lángon süssük szép pirosra.
3. Hagyjuk teljesen kihűlni őket.
a töltelékekhezhez:
25 dkg mascarpone
3-4 ek. jó minőségű mogyorókrém vagy 60 dkg étcsoki
2 ek. porcukor
1 cs. vaníliás cukor
1 cs. habfixáló
házi meggylekvár
2 dl habtejszín
2 ek. porcukor
1 cs. habfixáló
pár csepp piros ételszínező
a csokidíszekhez:
kb. fél tábla étcsoki
2 tk. olaj
1. A mascarponét keverjük alaposan össze a porcukorral, a vaníliás cukorral, és a mogyorókrémmel/csokival.
2. A habtejszínt verjük kemény habbá a porcukorral,ételfestékkel és habfixálóval.
3. Helyezzük a tányérra egy palacsintát, majd ízlés szerint kenjük meg meggylekvárral. Ezután helyezzünk rá a következő palacsintát, majd kenjük meg a mascarponés krémmel. Addig ismételjük, még az utolsó palacsinta a tetejére nem kerül. A maradék mascaponekrémből tegyünk a tetejére is. Tegyük 1 órára hűtőbe.
4. A rózsaszín tejszínhabból tetszés szerint tegyünk a torta tetejére és egyengessük el. Tegyük vissza a hűtőbe.
5. A csokoládét olvasszuk fel az olajjal, majd mikor már nem túl forró, töltsük zacskóba. Nagyon vékony lyukat vágjunk rajta, és egy sütőpapírra rajzoljunk ki vele szívecskéket. Tegyük min. 1 órára fagyasztóba.
6.Tálalás előtt állítgassuk a tortára a csoki díszeket és tálalhatjuk is.
A következő fordulót pedig Lilla fogja rendezni, a Kisbogár blog írója. Sok sikert neki ehhez a feladathoz és remélem ti is ugyanolyan kíváncsian várjátok a következő témát, mint én. :)